O tažení

Rytíř
29.11.2008 08:47
Autorská citace #1
29.11.2008 08:47 - Chrochta
Mám takový pocit, že jsem v článku našel dva drobné lapsy - pokud si vzpomínám, tak Círdan Stavitel lodí a Celeborn jsou sindarští elfové. První vládl přístavům Eglarest a Brithombar (koneckonců je založil), a druhý byl synovcem Thingola (od nepříliš významného bratra; jeho sestřenicí snad byla Nimloth). Zapomněli jste ještě na Erestora z Roklinky, noldorského elfa.
Autorská citace #2
29.11.2008 08:54 - Lokken
Moc dobrá práce! Erestor sice chybí ale to není nic co by poškodilo strukturu článku - jak říkám - dobrá práce, pěkné počtení!
Autorská citace #3
30.11.2008 12:34 - sirien
Hezkej článek. Doporučuji si zkontrolovat linky, protože na článek "rozložení sil" nelze přejít
Autorská citace #4
4.12.2008 08:40 - Rytíř
Lapsy tam možná budou, začal jsem to dělat před víc než rokem a teď už jsem byl doznávám líný ověřovat, jak moc sem si to psal z hlavy a jak z knížek. Navíc třeba Galadriel a Celeborn jsou hodně zajímavý, historie jejich osudů se liší podle toho, kdy to Mistr psal a popisoval. Já se držím nejposlednější verze (stejně tak i původ Celeborna, mám ten dojem, není úplně jasný? Podívám se na to).

Na Erestora jsem opravdu zapomněl, dodám - nemáte někdo pěkný obrázek, na něj? Na nich to viselo především, nechtěl jsem to uveřejnit bez obrázků, které by odpovídaly mé představě..
Autorská citace #5
4.12.2008 09:38 - Argonantus
Ona je vůbec otázka, co všechno pod "mocné" zahrnout.
Co třeba dva modří čarodějové? Radagast Hnědý?
Co třeba takový Denethor?
Král Theodén?
Autorská citace #6
4.12.2008 09:50 - Rytíř
Může tam být kdekdo.
Radagast by tam být měl :) Akorát že je o něm známo tak málo... mít alespoň obrázek, zbytek si vymyslím :))

S Denethorem a Théodénem pozor, ty ještě nežijí! Popisuju stav k 2732 Třetího věku.
Jinak za Mocné z hlediska tohoto článku považuji všechny vládce, je jedno, jakou mají moc osobní (on to nicméně Tolkien dost dodržoval, že vládce býval jeden z nejlepších, minimálně v nějakém směru)
Autorská citace #7
4.12.2008 20:03 - Léto
Hezký článek, je fajn si to takhle připomenout. :-)
Jeden překlep: pokud se nepletu, náčelník se jmenoval Arassuil.
A taky je to, řekl bych, docela eruhínicentrické. Kam se poděli trpaslíci a holbytlové? Mám ten dojem, že někdy v té době byla bitva na Zeleném poli, kde svou hvězdnou chvíli prožil Bučivoj Bral - hobit tak velký, že mohl jezdit na poli a rubat skřety jak pominutý. Ten by teda taky mohl být zajímavým výstavním kusem. :-)
A Morie už v té době byla dávno v pytli, co? No, asi ano. Ale určitě ještě existovalo a prosperovalo trpoušské království na Osamělé hoře, takže nějakého toho Thróra a Thráina II. by se snad dalo přihodit.
Autorská citace #8
4.12.2008 20:12 - Léto
Radagast na kartě:

Fešák, ne?
Myslíte, že měl rád pivo?
Autorská citace #9
5.12.2008 11:22 - Ebon Hand
Nebyla v té době ještě obývaná Morie? Každopádně tam nejsou žádní trpaslíci.

Odkud pocházel Legolas? To byl elfský šlechtic, takže jeho otec či děd by se tam hodil.

A poslední co mě napadlo, neměl by tam být Tom Bobadil? V knize jsem ho vnímal jako nějakého zapomenutého poloboha.
Autorská citace #10
5.12.2008 11:37 - Malabar
Jo jo Bombadil byl proste bomba :)
Autorská citace #11
5.12.2008 12:35 - Alek

Co třeba tendle krasavec? :-)
Autorská citace #12
5.12.2008 12:55 - Lokken
Ebon: Legolas je synem Thranduilovým, a pochází tudíž z Velkého zeleného hvozdu(momentálně ještě Temného). Blaženou říši a Valinor nikdy nepoznal, a v době, pro kterou je tento přehled datován, je pravděpodobně jen elfí děcko :-).
Tom Bombadil se spíše všemu vymyká a neplatí pro něj pravidla svazující jiné, než že by byl nadán velkou mocí. Je prostě "...Nejstarší a bez konce..."
Autorská citace #13
5.12.2008 13:15 - Rytíř
Přesně jak říká Lokken, Legolas tady mezi mocné nepatří a Tom Bombadil se naopak velmi vymyká - sice má svou zemi, ale nepanuje jí klasicky, nepřijímá poselstva a hosty, neválčí... Nevim no, taky mě nenapad, doznávám. :)

Morie je již skoro 1000 let opuštěna a osídlena stvůrami, trpaslíci jsou v Železných horách, v Ereboru a samozřejmě v Modrých horách.
A máš pravdu, měli by tu být, jejich vládci - jestli je máte zmáklý, sem s nimi :) Já je prostě chudáky furt opomíjím.

Stejně tak sem zapomněl na Bučivoje, tý brďo! Díky Léto, ten by tu mohl být taky ;)

Léto+ Alek: pěkný obrázky! A teď nevím, který vzít..
Autorská citace #14
5.12.2008 15:50 - Ebon Hand
Rytíři, nemáš problémy se čtením? :-)
Já nemluvím o legolasovi, ale o jeho dědovi.. To je jako o debatu vedle, kde taky neodpovíš na otázku.. :-)
Autorská citace #15
5.12.2008 17:18 - Chrochta
Legolasův děd a Thranduilův otec se myslím jmenoval Oropher nebo tak nějak a patřil spolu s náčelníkem Lórienu ke dvěma významným elfům - mimo Gil-galada - padlým v Posledním spojenectví. Tuším, že ho zabila nedisciplinovanost, když zbrkle zaútočil někde na místě pozdějších močálů před j¨branou do Sauronova panství.

Takže ten tu opravdu nemá co dělat... :)
Autorská citace #16
5.12.2008 17:40 - Argonantus
Hele, a co ten Gil-Galad?
To bylo fakt velký zvíře...
Autorská citace #17
5.12.2008 18:51 - Rytíř
kua Ebone, sory! Asi mám, problém :))
Nechal jsem se zmást Lokkenem. No fakt, poprvé jsem to přečet dobře, proto jsem hned nereagoval :)
Dodal jsem nějaký ty trpoše, abys teda neřek, že na tebe prdim ;)

Na zbytek se podívám pozdějc, teď se jdu projít se psem

Gil-galad je hodně velký zvíře, bohužel, padl na konci Druhého věku, zabil ho Sauron.

PS, Ebone, kde ještě že sem neodpověděl?? Fakt nevím.. :)
Autorská citace #18
5.12.2008 21:30 - Léto
Tak jsem to ověřoval a v roce 2732 T.v. bylo Bandobrasu Bralovi (Bučivojovi) teprve 28 let, tedy ještě nebyl podle hobitského počítání dospělý. Hobiti by řekli, že byl pouhá "nezodpovědná dvacítka". :-) V té době panoval jeho otec Isumbras III. Bral, jedenáctý vladyka Kraje a syn slavného Hromželeza II., hloubitele Velkých pelouchů (ten zemřel 1722 T.v.).

Lokken píše:
Je prostě "...Nejstarší a bez konce..."

Nebylo to spíše "Nejstarší a bez otce" (Iarwain ben-Adar)? Mimochodem, Eru byl nazýván Ilúvatarem, to jest "Otcem všeho". Z toho plyne, že jediným, kdo neměl otce, byl sám Eru. Ale nerad bych tady šířil nějaké nepodložené spekulace. :-)

Rytíři, pozdravuj ode mne svého psa!
Autorská citace #19
6.12.2008 11:12 - Argonantus
Léto:
Jú! Ale spekulace je to výtečná. Že by se v Bombadillovi skrýval sám Nejvyšší, co si tu chodí tajně na výlet do svého stvořeného světa, to vůbec není špatný nápad.

Potažmo si už dlouho myslím, že to přesně takto mohl vidět J.R.R.T., který by se mohl přesně do něčeho podobného stylizovat.
Autorská citace #20
6.12.2008 21:16 - Chrochta
to Léto a Argonantus: Nejste první, koho to napadlo. Jak se zdá, sám Profesor to dost kategoricky odmítl jako naprostý blud a zcela zásadní nepochopení světa Středozemě. Já osobně si myslím, že Tom Bombadil = Ilúvatar je zásadní projev NEPOCHOPENÍ Středozemě (na zemi se také Bůh ve fyzické podobě vyjma Krista netoulal).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0015411376953125 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.069737911224365 secREMOTE_IP: 3.237.91.98