O pravidlech

Rytíř
19.12.2007 14:47
Souhrn volitelných pravidel, která jsme se rozhodli aplikovat při hraní ve Středozemi.
Autorská citace #1
19.12.2007 14:47 - Quentin
moc pekna pravidla. zejmena TZ+snížená zranitelnost, bonus k TZ z base attacku a stamina. Mozna se u vas i inspirujeme. Diky
Autorská citace #2
19.12.2007 21:36 - Rytíř
Díky za pochvalu :)
Inspirujte se dle libosti, budeme rádi! A ještě radši, když popíšeš jak ;)
Jinak tyhle pravidla celkem fungovaly a dělali to, co jsme chtěli, ale byly přece jenom dost složité. Při hře jsme museli hráče, které nezajímají pravidla, dost pracně poučovat, co kdy házet a co co znamená.
Takže jsme nakonec již před nějakou dobou zkusili vymyslet ještě jednodušší úpravu pravidel. Středozem jsme od té doby nehráli, proto zde nechávám poslední použitou verzi pravidel. Nová pravidla naší skupinky najdeš na Allmiru. U těch budeme dvojnásob rádi za všechny postřehy, pochvalu či námitky! :)
Autorská citace #3
20.12.2007 07:27 - Jerson
Rytíři, jakse liší kroužková a drátěná zbroj, proč je v těžkých zbrojích Pancíř a proč je šupinová broj v těžší třídě než kroužková?
Autorská citace #4
20.12.2007 10:22 - Rytíř
Tohle rozdělení jsme ponechali stejné jako bylo v pravidlech Dnd.
Kroužková košile je tam popsána jako takové "tričko", k tomu patří už jen přilba, jinak nic. Drátěná zbroj je kroužková košile s dlouhými rukávy a taky s drátěnými kalhotami :)
Pancíř je náš název pro neúplnou plátovou zbroj, je určená spíš pro pěšáky, ne jezdce na koni. Aspoň myslim :) Já nad tím už strašně dlouho nepřemýšlel.
Šupinová je v těžší třídě právě proto, že ta kroužková košile je vlastně hodně nekompletní zbroj..
Autorská citace #5
20.12.2007 13:12 - Jerson
Áha ... tak to jo. Mě to přišlo zvláštně rozdělené, protože nepředpokládám, že by někdo nosil jen kroužkovou zbroj bez odpovídající ochrany dalších částí těla.
Autorská citace #6
20.12.2007 13:39 - Rytíř
Nojo, žádný velký smysl to možná nedává, na první pohled. Ale tak já nikdy nezkoušel nosit celej den plnou zbroj. Možná že potom bych mluvil jinak. :)
Každopádně jsme na tohle za ty roky hraní už hodně zvyklí z pravidel, takže nám to divný nepřišlo...
Autorská citace #7
20.12.2007 13:43 - Rytíř
Hm, tak sem si teprve teď všiml, že tu mám dvě tabulky zbrojí... jednu obecnou, tady v pravidlech a druhou dělanou na míru Středozemi.. :) Jejda teda, to sem nezvlád. Napravím!
Autorská citace #8
20.12.2007 13:44 - Quentin
on je v pravidlech zvyraznen ten rozdil mezi chain shirt a chain mail. chain shirt je neco jako frodova kosilka, zatimco chain mail je cely oblek/zbroj
Autorská citace #9
20.12.2007 13:52 - Jerson
No jo, Frodova košilka, tím se ledacos vysvětluje - úplně jsem na ni zapomněl. To je precedens jak Brno, chápu že se musel tak nebo onak zahrnout.
Autorská citace #10
20.12.2007 14:06 - Quentin
ale no tak. "lehkou" krouzkovou kosili mel treba i conan v ochranci
ja sem mel moznost potezkat, jak kosily, tak plnou zbroj a myslim, ze ta dndckova tabulka nejni zas tak za vlasy pritazena

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0010519027709961 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.062404155731201 secREMOTE_IP: 3.236.214.123